Chybí vám motivace k běhu?

Chybí vám motivace k běhu?
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Jak se motivovat k běhu

Základ je chtít. Pokud nemáte tuto základní ingredienci, tak vám zbytek fungovat nebude.

 

Mít plán

Jakmile máte plán, je čeho se držet a zmenšuje se tak prostor pro výmluvy .

Je dobré si také v hlavě naplánovat zhruba trasu, aby jste nepřestřelili příliš náročným terénem.

 

Hudba

Pokud máte rádi hudbu tak jako já, tak ta vám může pomoci udržet tempo běhu, nebo přijít na jiné myšlenky. Poslech oblíbené písničky vás pozitivně naladí a nabudí. Je dobré si před během připravit playlist, ať nemusíte v průběhu přepínat a hledat songy.

 

Proč?

Opakujte si proč to děláte. Co vám to přinese a kam se posunete. Já to dělám při běhu, když už mi dochází síly. Jak se říká: „je to v hlavě“.

 

Parťák

Někomu pomáhá v motivaci, když na to není sám. Jen to nesmí být někdo lenivější, než jste vy. Můžete se vzájemně hecovat a třeba i dát závod. Proč nepokecat s kamarádkou při běhu, když jsou kavárny zavřené.

 

Instagram

Instagram je dobrý sluha, ale špatný pán. Někdo může mít z dokonalých fotek a videí trochu mindráky. Proměňte tyto pocity v motivaci a stanovte si reálné cíle. Nasdílejte své aktivity a uvidíte, že se najde spousta lidí, kteří vás pochvalí a budou obdivovat. A nepochybujte o tom, že budete motivovací pro ostatní. Pamatujete si film „Pošli to dál“? Malý kluk udělal dobrý skutek pro nějakého člověka a ten to oplatil člověku jinému. Berte svou aktivitu jako dobrý skutek nejen pro sebe, ale i pro ostatní. Budeme se tak vzájemně motivovat ke zdravějšímu životnímu stylu.

 

Appka

Stáhněte si nějakou aplikaci, která vám bude ukazovat měřitelná čísla. Např. Nike aplikace má dokonce programy, kdy vás během provází trenér. Poslouchat při běhu motivační slova typu….you are awesome, im proud of you…to se hned běží líp. Navíc zaměstnáte hlavu a trochu zapomenete na těžké nohy nebo docházející dech.

V aplikaci pak můžete porovnávat své výsledky. Vzdálenost, rychlost běhu,…

 

Oblečení

Samozřejmě funkčnost je důležitá, ale vzít si na sebe něco, v čem jste šik, je k nezaplacení. Cítíte se hned o level výš. Já si třeba teď koupila nové boty a už nemůžu se dočkat, až je vyzkouším.

Namotivováni? Tak jdeme na to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*