Jak jsem zhubla 25kg

Jak jsem zhubla 25kg
Jak jsem zhubla 25kg

Vím, že vše kolem těhotenství a porodu je velice individuální, ale 25kg je fakt dost. Nijak zvlášť jsem se nepřejídala, ale ani neomezovala. Jelikož jsem neměla žádné nevolnosti, ani problémy s pachy, tak jsem jedla vše. V těhotenství jsem váhu neřešila. Chtěla jsem být v psychické pohodě a dát dítěti vše, co potřebuje. Nutno dodat, že i včetně pohybu, jelikož jsem do 30. týdne měla lekce zumby a ještě pár dní před porodem jsem trénovala klienty. Z porodnice jsem šla zhruba o 8 kilo lehčí. 8 z 25 je jak plivnutí do vody. Jak se mi tedy podařilo ta kila zhubnout? 

jak zhubnout
V těhotenství jsem přibrala 25kg

Ještě než se k tématu hubnutí po porodu rozepíši, tak je třeba zohlednit fakt, že se mi těhotenstvím spustila porucha autoimunity štítné žlázy a její hypofunkce. Tzn. že štítná žláza nevylučuje dostatek hormonu a to se mimo jiné může projevovat zpomaleným metabolismem tuků. Což možná částečně vysvětluje to, proč jsem tolik přibrala. Takováhle “ porucha“ se naštěstí dobře léčí a to substitucí nedostatečně vylučovaného hormonu formou prášků. Sama jsem byla zvědavá, jak moc to bude mít vliv na mé hubnutí a myslím, že to mělo hlavně vliv na zadržování vody v těle. Po pravidelném přijímání hromonu, jsem již tolik vodu nezadržovala.

Jak jsem cvičila po porodu?

Dodržela jsem šestinedělí a v tomto období jen protahovala, dělala mobilizační cviky a prodýchávala břicho i záda. Sama jsem byla zaskočená, jak se mi rozhodil střed těla, což se projevilo třeba na rovnováze nebo bolestech zad, kterými jsem v těhotenství netrpěla. Dávala jsem si pozor na diastázu a popravdě mě to zpočátku ve cvičení trochu omezovalo. Nemohla jsem cvičit žádné planky, jen pár cviků na zádech. Postupně jsem začala prodlužovat čas cvičení a zvyšovat intenzitu. Dřepy, výpady s gumou nebo činkami a další cviky 3-4x týdně. Chodila jsem 5x týdně 8-10km svižnou chůzí s kočárkem. Cílem byla kavárna, kde jsem si vždy koupila kafe a hořickou trubičku:o) To co bych dřív jela autem jsem teď obrážela s kočárkem. Chodila jsem tak, abych v případě deště měla variantu, jak se hromadnou dopravou dostat domu. 

hraniční dýchání
Nácvik správného dýchání
pánevní dno
Aktivace pánevního dna

Velké tabu – inkontinence

To vám na instagramu nikdo nepoví. Každý ukáže prso při kojení,ale nikdo vás nepřipraví na to, že i takový sportovec jako já, bude zpočátku trpět inkontinencí. Vyděsilo mě to o to víc, že se to poprvé stalo v klidu v sedě a ne při nějakém poskakování. V těhotenství jsem měla neskutečně velké břicho a někde se to prostě projevit muselo. Po roce cvičení ale můžu říci, že už je tento problém na 90% pryč. 

Úprava jídelníčku po těhotenství

První, co jsem upravila, byla velikost porcí. Jak jsem již psala, v těhotenství jsem porce neřešila a jelikož se mi snížil energetický výdej, tak jsem musela snížit i příjem. Ale pozor na nějaké drastické diety. To vám metabolismus spíš zpomalí. Jím vše, včetně sladkého, ale řeším množství. A jak se postupně zvyšoval energetický výdej, tak se metabolismus vracel do normálu. 

Když se nudím, tak jím

Teda, ne že bych se s miminem nudila, ale jsem zvyklá mít nějaký cíl, činnost, mít odvedenou práci. Proto mi také pomohlo to, že jsem se mohla v 6 měsících Natálky na 2 dny vrátit do práce. Když jsme byly celý den doma, tak mě furt honila mlsná.

cvičení a strava
Klíčem je cvičení a úprava stravy

Radost z pohybu

Velkou  výhodou v hubnutí mi byl fakt, že mám pohyb ráda a cvičení mě baví. Když je pravidelný pohyb součástí vašeho života, tak nemáte takový problém s motivací. A z toho si beru velké ponaučení pro své děti, které rozhodně nebudou sedět celý den u televize nebo tabletu.Protože, co se v mládí naučíš,…..

Jak jsem již psala na začátku, každé těhotenství, porod a i hubnutí je velice individuální. A s tímto ohledem prosím čtěte i mé řádky.

Pokud máte nějaké dotazy, tak pište. Ráda vám jako trenér a výživový poradce poradím. Jako maminka vám do toho rozhodně kecat nebudu, protože tam pro mě existuje jedna rada nade vše. Dělejte jak to sami citíte.

O čem psát příště?

Mám pocit, že toto téma je širší a komplexnější, než se vejde do jednoho článku a tak budu ráda, když mi napíšete zpětnou vazbu, na co se v tom dalším mám zaměřit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*