Rady, jak dostát svému předsevzetí zhubnout

Rady, jak dostát svému předsevzetí zhubnout

Sepsala jsem pro vás 10 tipů, které vám pomohou dodržet novoroční předsevzetí zhubnout nějaké to kilčo. Žádná ketodieta nenahradí pohyb a nedá se držet celý život. Navíc při ní dochází především ke ztrátě vody. Cílem by pro vás měla být ztráta tuku a zvýšení nebo alespoň udržení svalové hmoty. Ta je totiž energeticky náročnější a je jednou z hlavních příčin zrychlení metabolismu.

Hlavním důvodem selhání bývá naše vůle. Moje rady by měli podpořit vaši chuť hubnout a hýbat se. Bez motivace nejsou výsledky. Začneme ale paradoxně na gauči

  • Pusťte si nějaký motivační film z oblasti sportu. Můj velký hrdina je samozřejmě Rocky, který se nikdy nevzdal a vždy říkal, že když dostaneš ránu, je třeba vstát a jít dál. No koho by to nenamotivovalo. Jako tanečnici mě samozřejmě ale nejvíc zasáhl Dirty Dancing a věřte, že jsem nikdy neseděla v koutě:oD
  • Dobře se oblečte. Hezké oblečení za vás samozřejmě série neodcvičí, ale když se cítíte hezky (ženy sexy) a samozřejmě pohodlně, tak jde všechno líp. Dokonce jsem četla o výzkumech, kdy oblečení přímo ovlivňovalo výkonnost. Navíc pak nemusíte řešit, jestli vám někde vylezlo triko nebo jestli nemáte na kalhotách díru. Dámy, 5 neděl stará pedikůra a odrostlý lak vás na józe taky moc nevyklidní:o)
  • Dokumentujte své počínání. Vyfoťte se před zahájením hubnutí (zepředu, zezadu i z profilu), změřte se (pas, břicho, boky), zvažte se. Po 3-4 týdnech intenzivního cvičení už uvidíte výsledky a můžete porovnávat.

  • Před tréninkem si dejte kávu. Já osobně ji preferuji místo různých carnitinů. Přijde mi přírodnější, nakopne váš metabolismus a dodá vám energii do začátku tréninku.
  • Pusťte si dobrou muziku. Já bez muziky nedám ani ránu. Při běhu volím hudbu podle tempa muziky. Synchronizace s hudbou je něco, co mě neuvěřitelně nakopne. Když jsme jednou běželi Nike Run, tak jsem si na posledním kilometru pustila Boom Boom od Big Head Todd & The Monsters a utekla jsem svému přítelovi, který je daleko lepší běžec než já:oD
  • Nechoďte cvičit nalačno. A to především pokud máte nižší tlak. Alespoň banán si před cvičením dejte. Slabost během tréninku nepřidá vašemu výkonu ani chuti dát tělu zabrat.
  • Zaplaťte si trenéra. Je to člověk, který „většinou“ ví, co dělá, ale především na vás čeká v posilovně a je tak menší riziko, že se na trénink „pro tentokrát“ vyprdnete.
  • Vytvořte si plán. Ať už se jedná pouze o to, kolikrát v týdnu se budete hýbat nebo podrobnější, který bude zahrnovat konkrétní cviky. Vyvěste si ho na lednici a odškrtávejte si. Já si vždy vzpomenu na Lucii, postrach ulice, která odpočítávala dny do školy. Obrázky, nálepky,…vše je dovoleno.
  • Challenge. Pusťte se do nějaké challenge. Internet je jich plný. Ať už jde o dřepy, kliky nebo výdrže v planku. A všude rozhlašte, že jste součástí této výzvy. Pak už to budete muset dodržet, aby jste nebyli za hlupáky
  • Využijte skupinové lekce. Energie skupiny a lektora vás strhne a podáte tak lepší výkony. Navíc se hodinu hýbete vrámci nějakého konceptu a neplácáte se jak kapr na suchu v posilovně.

Tak vám přeji hodně úspěchů a držím palce

Lucka

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*