Studiové lekce

STRONG BY ZUMBA

Program ze společnosti Zumba, který je úplnou novinkou v oblasti fitness. Jde o tzv. HITT- high intenzity tempo training na speciálně namixovanou hudbu, která vzniká až na již vytvořené sekvence cviků. Hudba se tak stává hlavním motivátorem a díky ní posunete svou výdrž a fyzičku zase o kousek dál. Cvičení obsahuje prvky funkčního tréninku, combatu a intervalového tréninku. Lekce je rozdělena na warm up, 4 quadranty a cool down. Během quadrantů se zátěž a tempo zvyšuje až k plyo cvikům (výskoky). Program obsahuje i posilování na podložce. Výhodou je možnost modifikace jednotlivých cviků, na což je při školení kladen velký důkaz. Program tak mohou cvičit i začátečníci. Nejde tedy o nudné odpočítávání opakování, ale posilování u kterého se budete i bavit.

Strong by Zumba rozhodně není tanec

Vhodné sebou mít fitness rukavičky bez prstů. Zabráníte tak uklouznutí v podporech a cvicích na rukou.

 

 

 

 

ZUMBA® FITNESS
Kombinuje zábavné s efektivním, jako doprovod je motivující a dynamická latinskoamerická hudba. Oproti aerobiku je rozdíl v tom, že se zde nepočítá, ale kroky se řídí hudbou. Zumba je prostě jako tanec. Střídají se rychlé části s pomalými, a přitom dochází ke spalování tuků a tvarování těla. Soustředí se na oblast nohou, paží, zadečku, trupu, břicha a na nejdůležitější sval Vašeho těla – srdce.
Cílem je předávat radost z pohybu, ukázat, že se dá hubnout s úsměvem, bez stresu, a že to zvládne každý. Každá žena umí tancovat. Ale pozor, na světě je i mnoho mužů, co navštěvují tyto hodiny. Zumba obsahuje jednoduché variace a postupně pokračuje pro pokročilé, které se kombinují, ale vše může zůstat snadné a zábavné. Jak je to možné? Zumba je hudba, kroky, choreografie. Je to velká taneční party.

ZUMBATOMIC®
Zumba® upravená pro děti od 4 let do 12 let.

PORT DE BRAS a kompenzační cvičení
Cvičební program Port De Bras vznikl v roce 2006 v Moskvě. Společně ho vytvořili přední ruský choreograf Vladimír Snieznik a světoznámý španělský trenér fitness Julio Diguez Papi. Ten je i tvůrce programu Integrated power stretch, který je zaměřen více rehabilitačně a některé prvky z něho můžete okusit v druhé části mé lekce…

Zpět k PDB. Julio a Vladimír spojili prvky klasického tance, baletu, strečinku a postulátních technik, které pracují s napětím svalstva při chůzi, stání a sedu a posilují hluboký stabilizační systém.
Zároveň tedy tančíte, protahujete zkrácené svaly či ztuhlé klouby a v tu samou chvíli jiné svalové partie posilujete. Tančí se na příjemnou hudbu a cvičení tak získává i relaxační efekt. Je to klidné, zároveň však dostatečné dynamické cvičení, a ne tak statické jako klasická jóga.

PDB nevyžaduje žádné speciální pomůcky ani oblečení a tančíte naboso. Stanete se paní svého těla- získáte čas soustředit se na své pohyby a přitom budete tančit.

 

BODYSTYLING
Bodystyling je kombinace klasického aerobiku, který slouží k zahřátí celého těla, a posilování. Tempo se střídá podle toho, které svalové skupiny zrovna procvičujeme, přičemž byste měli periodicky střídat svaly horních a dolních končetin, aby nedošlo k jejich přetížení.
Cvičením se zpevňuje a formuje celé tělo (a zejména problémové partie), dochází také k protažení a posílení těla. Výhodou je, že je vhodný pro jedince různého věku s různou kondicí a působí jako odreagování.
Při cvičení se používá náčiní – například posilovací gumičky, činky a tyče, naopak se ale nemusíte učit složité choreografie.

Bosu CORE
Problem Zone
TRX
CORE ve fitness